خانه / مطالب خواندنی / راهنمای تحصیل دندانپزشکی ارزان در دانشگاه‌های آلمان ۲۰۱۹

راهنمای تحصیل دندانپزشکی ارزان در دانشگاه‌های آلمان ۲۰۱۹

تحصيل دندانپزشکی در آلمان در سال های اخیر، مجبوب دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های ارزان یا کیفیت در خارج از کشور است. وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، بسیاری از دانشکده های پزشکی کشور آلمان را تایید صلاحیت کرده و ایرانیانی که قصد تحصیل در این رشته پولساز را دارند، می توانند از فرصت های تحصیلی در این رشته پر تقاضا استفاده کنند.

برای تحصیل دندان پزشکی در آلمان و اقامت پس از آن، تسلط به زبان آلمانی الزامی است. آزمون ورودی شما هم که ترکیبی از سوالات دوران دبیرستان مثل زیست شناسی و شیمی است، به زبان آلمانی برگزار خواهد شد. نکته ای که باید توجه کنید آن است که این رشته، تقاضای زیادی داشته و یکی از ارزان فرصت های تحصیل پزشکی در اروپا است.

یکی از شرایط قبول‌شدن برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان، موفقیت افراد ایرانی در امتحان ورودی علوم-پزشکی، تعیین گردیده است. ولی در صورت قبول‌نشدن در رشته دندانپزشکی در ایران، با توجه به اینکه پذیرش مستقیم برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان وجود ندارد، فرد متقاضی می‌تواند از راه گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس یکی از رشته‌های علوم پایه، مثل زیست شناسی و شیمی، نسبت به وارد شدن به دانشگاه‌های آلمان اقدام نماید و بعد از دریافت مدرک لیسانس در رشته‌های یاد شده، برای ورود تحصیلات تکمیلی به تحصیل دندانپزشکی در آلمان بپردازد.

تقریباً کلیه دانشجویان خارجی، بسته به مقطع تحصیلی، امکان انجام کار در هنگام تحصیل به مدت ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته داده می‌شود. دانشجوی شاغل در تحصیل دندانپزشکی در آلمان هم از این جریان مستثنی نیست. دستمزد پرداختی به دانشجویی که حق کار به او در آلمان داده شده است، ساعتی ۸ تا ۱۰ یورو است و امکان تأمین قسمتی از هزینه‌های دانشجو از این فضا وجود دارد. اطلاعات دانشگاه مونخن را نگاه کنید.

جزییات پذیرش رشته دندان پزشکی دانشگاه هایدلبرگ آلنان

دندانپزشکی آلمان

راهنمای پذیرش رشته دندان پزشکی در دانشگاه MUNCHEN آلمان

دندانپزشکی آلمان یکی از رشته های پر طرفدار در بین دانش آموزان و دانشجویان ایرانی می باشد. همچنین تخصص های دندانپزشکی در آلمان نیز طرفداران بسیار زیادی دارد. جاذبه ها و دلایل زیادی برای گرایش به دندانپزشکی در آلمان وجود دارد. از قبیل : اعتبار دانشگاههای آلمان، رایگان بودن تحصیل، امکان دریافت حقوق از بیمارستانها و دانشگاهها در دوران گذراندن تخصص در آلمان، امکان کار در ضمن تحصیل در آلمان، کوتاه بودن دوران تحصیل دندانپزشکی (دوران تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در دانشگاه‌های آلمان، ۱۰ نیم سال تحصیلی در نظر گرفته شده است).

رشته دندان‌پزشکی در دانشگاه‌های آلمان همانند رشته‌های پزشکی، دامپزشکی و داروسازی در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ارائه می‌شود. علاقه‌مندان به دریافت مدرک دکترا، همانند سایر دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی، پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد، با انتخاب موضوع و پذیرش آن توسط استاد راهنما، به تحصیل در مقطع دکترا مشغول می‌شوند.

 مراحل تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در آلمان

طول دوران تحصیل در رشته دندان‌پزشکی ۱۰ نیم سال تحصیلی در نظر گرفته شده است. تحصیل در این رشته را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد:

بخش اول که پنج ترم اول را شامل می‌شود و به دوره پیش از ورود به مراکز درمانی اطلاق می‌شود. در این مرحله دانشجویان با مبانی علوم پایه، همچون فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی و جانورشناسی آشنا می‌شوند و در دو نوبت امتحان نیز شرکت می‌کنند. مرحله اول امتحانات پس از ترم دوم تحصیلی و شامل مبانی علوم پایه می‌شود. و مرحله دوم امتحانات، پس از نیم سال پنجم تحصیلی و در ارتباط با واحدهای تخصصی دندان‌پزشکی است.

دانشجویان پس از پشت سر گذاشتن این دو مرحله از امتحانات وارد دوره دوم تحصیل خواهند شد.

دوره دوم ، به دوره حضور در کلینیک و مراکز درمانی اطلاق می‌شود. در این دوره، دانشجویان در مراکز درمانی به گذراندن دوره‌های کارآموزی و آشنایی بیشتر با مبانی تخصصی رشته دندان‌پزشکی مشغول می‌شوند. پس از گذراندن این دوره نیز، مرحله پایانی امتحانات که در دوره‌ای شش ماهه برگزار می‌شود، آغاز خواهد شد.

تایید مدارک تحصیلی برای اپلای رشته دندانپزشکی

طبق اعلام سفارت آلمان در تهران، از تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ( برابر با ۰۱ فوریه ۲۰۱۶) ترجمه های مدارک فارغ التحصیلی شغلی و تحصیلی شما به صورت رایگان تایید و تصدیق نخواهد شد، بلکه فقط کپی آن ها مورد تایید قرار خواهد گرفت. لطفا اطلاعات مربوطه در خصوص روند جدید را از برگه راهنما جهت تایید و تصدیق کپی، دریافت نمایید.

دندانپزشکی آلمان به نسبت دندانپزشکی انگلیس و استرالیا، بسیار ارزان است. اگر قصد تحصیل دندانپزشکی آلمان دارید، یادگیری زبان در یکی از استاان های کشور توصیه می شود. دندانپزشکی آلمان شانس دریافت ویزای شنگن و اقامت چند ساله در اروپا را برای شما فراهم می کند. برای اپلای و ادمیشن دندانپزشکی آلمان حتما از ایرانیان متخصص حوزه پزشکی در آلمان که در لینکدین هستند، مشورت بگیرید.

منبع : روزیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *